Cze

23

W końcu wakacje

Kategoria: Rok szkolny 2010/2011

22 czerwca skończył się rok szkolny 2010/2011. Program artystyczny na tę okazję przygotowali uczniowie kl. III g pod kierunkiem pani Anny Sajkowicz-Romaniuk. Pani dyrektor Maria Pawełko wręczyła najlepszym uczniom nagrody i dyplomy, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Niespodzianką na koniec był występ zespołu wokalnego nauczycieli Belfer Band. Wzbudził on niezwykły entuzjazm młodzieży i został nagrodzony gromkimi brawami.

Cze

16

Konkursy recytatorskie

Kategoria: Rok szkolny 2010/2011

 

W roku szkolnym 2010/2011 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu międzyszkolnych konkursach recytatorskich:

 

1. Poezji Patriotycznej ?Najdroższy wyraz : Ojczyzna?

? Iga Jabłońska z kl. II g

? Aneta Garlicka z kl. III a

2. Świat widziany oczami księdza Jana Twardowskiego

? Izabela Waszkiewicz z kl. II h

? Aneta Garlicka z kl. III a

? Weronika Wolska z kl. I a

? Magdalena Odachowska z kl. II f

? Natalia Dyszkiewicz z kl. II f

3. Poezji Miłosnej ?Jednego serca trzeba mi na ziemi?

? Martyna Falkowska z kl. I d

? Zuzanna Micun z kl. II h

4. Twórczości Regionalnej ?My z Podlasia?

? Monika Grabowska z kl. II h

? Aneta Garlicka z kl. III a

Maj

22

Święto Szkoły

Kategoria: Rok szkolny 2010/2011

         20 maja 2011 roku po raz kolejny obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystości w szkole poprzedziła msza św. w kościele  św. Stanisława.

Z tej okazji pani dyrektor Maria Pawełko wręczyła uczniom dyplomy i nagrody zdobyte w ciągu całego roku w konkursach szkolnych. Program artystyczny był niezwykle urozmaicony. Mieliśmy okazję oglądać popisy szkolnego kabaretu i wokalistów oraz pokazy taneczne
i gimnastyczne.

Maj

18

Koncert z okazji rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II

Kategoria: Rok szkolny 2010/2011

 

17 maja 2011 roku  w kinie ?Forum? odbył się koncert z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II. Zorganizowany został po raz piąty przez placówki oświatowe miasta Białegostoku noszące imię wielkiego Polaka: Samorządowe Przedszkole nr 30 Radosne, Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 i Publiczne Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi.

W czasie trwania uroczystości mogliśmy obejrzeć występy laureatów ogłoszonego wcześniej IV Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego pod hasłem ?Santo Subito?.  Wśród nich znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły ? Iga Jabłońska i chór pod dyrekcją pani Urszuli Wiluk.

Ostatnim punktem uroczystości był słodki poczęstunek ? papieskie kremówki.

Maj

17

Zagraniczni goście

Kategoria: Rok szkolny 2010/2011

W dniach 12 -15 maja bieżącego roku w naszej szkole gościli nauczyciele  i uczniowie ze szkoły Instituto Pere Barnils w Centelles w Hiszpanii oraz ze szkoły Hac? Ali Saruhan ?lko?retim Okulu w Yalowa w Turcji. Spotkanie to odbyło się w ramach projektu ?Comenius?. Jego celem było podsumowanie rocznej pracy pod hasłem ?Korzenie z przeszłości, wyzwania na przyszłość? oraz zaplanowanie kolejnych działań. Uczniowie pod kierunkiem polskich nauczycieli przygotowywali : przedstawienie ? inscenizację baśni ?Czerwony Kapturek?, występ wokalny oraz taneczny. Z wielką elegancją i uśmiechami na twarzach zatańczyli poloneza.
Polscy gimnazjaliści gościli rówieśników z Hiszpanii i Turcji w swoich domach.

Zaproponowaliśmy też naszym gościom wycieczkę z przewodnikiem po Białymstoku. Odwiedzili również Muzeum Ikon w Supraślu oraz meczet  w Kruszynianach. Trzeciego  dnia wizyty tureccy, hiszpańscy i polscy uczniowie wraz z opiekunami  wybrali się  do  Białowieży, gdzie zwiedzili Muzeum Przyrodniczo ? Leśne oraz Rezerwat Pokazowy Żubrów. Ostatni dzień wizyty nasi goście spędzili wraz z nami na wycieczce do Warszawy. Odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki Królewskie i Stare Miasto. Późnym popołudniem nadszedł smutny moment rozstania. Deszczowa aura współgrała z nastrojem uczniów ? na koniec, gdy trzeba było się rozstać,  niejednemu z nich zakręciła się łezka w oku. Cztery wspólnie spędzone dni wystarczyły, by nawiązały się przyjaźnie i sympatie.

Maj

8

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2010/2011

Kategoria: Rok szkolny 2010/2011

 

Język polski                       Aneta Krawczuk

Justyna Anna Kryńska

Urszul a Szkubel

Matematyka                     Witali Bułatow

Łukasz Sznajder

Fizyka                                  Jakub Czarniecki

Michał Goworko

Łukasz Wojciech Grębowski

Jakub Józef Karpio

Agnieszka Karwowska

Biologia                              Konrad Aleksiejuk

Kinga Danowska

Adrianna Falkowska

Jakub  Czarniecki

Patrycja Kociakowska

Justyna Anna Kryńska

Aneta Krawczuk

Katarzyna Misiuk

Łukasz Sacharczuk

Chemia                             Konrad Aleksiejuk

Witali Bułatow

Jakub Czarniecki

Język niemiecki             Klaudia Dudek

Paulina Gierejko

Justyna Anna Kryńska

Urszula Szkubel

 

Język angielski                 Katarzyna Baum

Paulina Gierejko

Łukasz Wojciech Grębowski

Justyna Anna Kryńska

Łukasz Muszyński

Magdalena Odachowska

Jolanta Szymaniuk

 

Język rosyjski                  Witali Bułatow

Maryia Turlai

Informatyka                    Jakub Czarniecki

 

Maj

5

220 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Kategoria: Rok szkolny 2010/2011

         4 maja w ramach obchodów 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbył się konkurs sprawdzający wiedzę na temat tej rocznicy. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej
szkoły. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe. Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele historii.

Kwi

12

Rekolekcje

Kategoria: Rok szkolny 2010/2011

11 kwietnia w ramach rekolekcji uczniowie klas: II b, III c i III f pod opieką pani katechetki Moniki Świerzyny i ks. Jakuba Budkiewicza przygotowali przedstawienie wielkopostne. Było ono niezwykle refleksyjne i dawało wiele do myślenia. Gościliśmy też zakonnika, który opowiedział nam o swojej misji w Nowej Zelandii. Młodzież uczestniczyła w nabożeństwach w kościele i w cerkwi.

Kwi

10

?Pola nadziei?

Kategoria: Rok szkolny 2010/2011

 

9 kwietnia uczennice naszej szkoły kwestowały na rzecz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci w Galerii Podlaskiej. Akcja była zorganizowana przez Fundację ?Pomóż Im? w ramach ogólnopolskiego projektu ?Pola nadziei?. Każdy darczyńca otrzymał, w zamian za złożony datek, kwiat żonkila- wykonany metodą origami. Kwiaty te wykonali uczniowie naszego gimnazjum. Cieszyły się one większym zainteresowaniem niż żywe kwiaty, gdyż poza urokliwym wyglądem, były owocem   pracy  wielu  osób o   dobrym  sercu.   Kwestorki  spotkały  się z niezmiernie ciepłym przyjęciem mieszkańców, którzy byli bardzo hojni.

Kwi

3

„Podziel się książką”

Kategoria: Rok szkolny 2010/2011

 

2 kwietnia uczniowie naszej szkoły pod opieką pań bibliotekarek  wzięli udział w akcji „Podziel się książką”. Mogli nie tylko wymieniać się książkami, ale i zapoznać się ze zbiorami esperanckiej biblioteki działającej w mieście.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, przed jedną z księgarń w centrum Białegostoku, młodzież a także starsi mieszkańcy miasta najpierw stworzyli tzw. falę książek. Wszyscy ustawili się w długim szeregu trzymając przyniesione książki. Następnie położyli je na pobliskim murku i wybierali interesujące ich pozycje.

Organizatorem akcji było Białostockie Towarzystwo Esperantystów oraz esperancka biblioteka Esperanto-Libraro, filia Książnicy Podlaskiej w Białymstoku.