Maj

12

XIII Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Św. Jana Pawła II

Kategoria: Rok szkolny 2015/2016, Rok szkolny 2016/2017

11 maja 2017 roku delegacja uczniów naszego gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym i Panią wicedyrektor uczestniczyła w XIII Zjeździe Podlaskiej Rodziny Szkół im. Św. Jana Pawła II. Gospodarzem tegorocznego spotkania był Zespół Szkół i Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Surażu. Zjazd rozpoczęła msza św., której przewodniczył ks. Arcybiskup Edward Ozorowski.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w gościnnych murach szkoły m.in. wręczono nagrody laureatom wcześniej ogłoszonych konkursów. Katarzyna  Stabińska zajęła II miejsce w konkursie plastycznym „Św. Jan Paweł II w harmonii z przyrodą”.

Cze

24

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2015/2016

 Uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich rozpoczęła się 23.06.15 r.  o godz. 17.00  na patio,  gdzie  zgromadzili się uczniowie,  rodzice, Dyrekcja, nauczyciele oraz przedstawiciel Rady Rodziców. Po powitaniu wszystkich gości, odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły oraz wstępnych przemówieniach nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły przez uczniów klas trzecich  ich następcom. Następnie Pani Dyrektor Maria Pawełko wraz z Panią Wicedyrektor Ewą Brygołą wręczyły dyplomy najlepszym uczniom oraz listy gratulacyjne ich rodzicom.

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 dla uczniów klas pierwszych i drugich przygotowała klasa II a wraz z wychowawczynią p. Ewą Nierodzik oraz p. Dorotą Szotko.

Życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

IMG_8153 IMG_8160 IMG_8168 IMG_8156 IMG_8196IMG_8153IMG_8172IMG_8141   IMG_8166

Cze

17

Uciechy z Pociechy

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2015/2016

15 czerwca 2016 roku w naszej szkole już po raz piąty odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy zdobyli najwyższe laury w konkursach naukowych, artystycznych i sportowych.  Przed zaproszonymi rodzicami wystąpili Daniel Półtorak z klasy IIf, który zaprezentował wiersz Karola Wojtyły pt. „Dzieci” i Alicja Jerominek z kl. Ie, która zaśpiewała piosenkę pt. „Małe szczęścia”.  Spotkanie zakończył słodki poczęstunek, tradycyjnie były to papieskie kremówki. Jak co roku uroczystość przygotowały panie: Izabela Korsan i Renata Flis.

IMG_8083 IMG_8085 IMG_8088

Cze

13

Stop dopalaczom

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2015/2016

W maju w naszym gimnazjum odbył się konkurs plastyczny na plakat pod hasłem:Stop dopalaczom. Miał on miejsce w związku z akcją informacyjno – edukacyjną ogłoszoną przez Główny Inspektorat Sanitarny,dotyczącą przeciwdziałania używaniu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych.
Zwycięzcy etapu szkolnego konkursu to:
I miejsce – Mateusz Markiewicz, kl. III D
II miejsce – Gabriela Czarnowska, kl. II F
III miejsce – Agnieszka Szymańska, kl. III G
Prace tych uczniów będą reprezentować naszą szkołę na poziomie ogólnokrajowym. Pozostałe plakaty, które wpłynęły na konkurs posłużyły do zorganizowania w szkole profilaktycznej akcji plakatowej, której celem było uświadomienie wszystkim, jak szkodliwe może być zażywanie dopalaczy.
Organizatorzy: Beata Laskowska, Barbara Korytko i Ewa Walecka

Cze

8

Akcja ?Kilometry Dobra”

Kategoria: Rok szkolny 2015/2016

DSCN1524[1]5 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w finale akcji ?Kilometry Dobra ? pod hasłem ? Mistrzostwa świata w dobroci ?. Finał ten odbył się na placu przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. Podczas trwania finału miała miejsce kwesta do puszek, każdy mógł dokleić swoją złotówkę do ciągu monet. Główną atrakcją było układanie dywanu z monet jednozłotowych przed sceną.

W ramach akcji nasza szkoła przekazała fundusze na rzecz Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień ? Metanoia ? w Czarnej Białostockiej. Chcę nadmienić, że zwycięzcą Mistrzostw Świata w Dobroci został Białystok, reprezentowany przez Caritas Archidiecezji Białostockiej.

B. Truchanowicz

 km DSCN1520[1]

Cze

7

Dzień Zwierzaka

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2015/2016

Z okazji Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Zwierzaka. Pierwszego czerwca chętni uczniowie przyszli do szkoły przebrani za ulubione zwierzaki, mile widziane były wąsy, uszy itp. Obowiązywało hasło „Kto przebrany – nie będzie pytany”. Odbył się również kiermasz słodkości.

IMG_8002

Maj

20

Święto Szkoły

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2015/2016

P126038017 maja 2016 roku obchodziliśmy w naszym gimnazjum Święto Szkoły. W tym roku było ono szczególne ponieważ w tym roku przypada 10. rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II. Tamten dzień przypomniała nam prezentacja, którą wszyscy obejrzeli z wielkim zainteresowaniem. Część oficjalną zakończył pokaz Poloneza w wykonaniu trzecioklasistów. Kolejnym punktem uroczystości była Gala Piątek. Laureatami zostali:

Szkolny Omnibus – Aleksandra Dąbrowska IIIe

Wzór Dobrych Manier – Marcin Gryko IIIa

Miss Męskich Westchnień – Natalia Zalewska IIIc

Mister z Dziewczęcych Snów – Grzegorz Mantur IIId

Najlepszy Sportowiec – Aleksandra Dąbrowska IIIe i Rafał Roszkowski IIIc

Mega Serducho – Iga Pykało IIId.

Tytuł Najlepszego Nauczyciela Roku Szkolnego 2015/16 otrzymał pan Marek Kasperuk.

Następnie odbył się Pokaz Talentów, podczas którego swoje uzdolnienia zaprezentowali uczniowie i nauczyciele.

Uroczystość zakończyło wspólne odtańczenie belgijki.

20160517_103450 20160517_103626-2

Maj

9

Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko w naszej szkole

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2015/2016

IMG_2909 IMG_2923

 9 maja 2016 r. gościem w naszej szkole był Ksiądz Biskup dr hab. Henryk Ciereszko. Towarzyszył mu Ks. Romuald Kułak- proboszcz parafii pw. św. Stanisława B.M. oraz Ks. Józef Grygotowicz.Pobyt Księdza Biskupa w naszej szkole odbył się w ramach wizytacji kanonicznej parafii św. Stanisława B.M.
Jego Ekscelencję przywitała dyrekcja szkoły pani Maria Pawełko, pani Ewa Brygoła oraz katecheci.W czasie wizyty Ksiądz Biskup spotkał się z uczniami na sali gimnastycznej. Tam obejrzał prezentacje o szkole,wysłuchał pieśni śpiewanej przez nasz chór oraz wiersza o Janie Pawle II. Podczas słów skierowanych do uczniów Ksiądz Biskup zachęcał do pilnej nauki, która jest trudem przynoszącym korzyści w przyszłości.Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej.  Odwiedził jedną z klas, której odbywały się zajęcia języka polskiego, a następnie spotkał z nauczycielami i wpisał się do księgi pamiątkowej. Było to wyjątkowe i niezwykłe wydarzenie w życiu Publicznego Gimnazjum Nr 5 Im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku.

IMG_2930 IMG_2928

 

 

 

 

IMG_2917 IMG_2920

 

 

 

 

IMG_2927 IMG_2922

 

 

Maj

4

Henryk Sienkiewicz – najsłynniejszy na świecie polski pisarz

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2015/2016

28 kwietnia 2016r. gościła w naszej szkole Pani Jolanta Sztachelska, profesor i pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku. Spotkanie odbyło się z okazji obchodów Roku Henryka Sienkiewicza,  a jego celem było przybliżenie sylwetki i twórczości tego pisarza uczniom klas drugich. Pani Profesor wygłosiła znakomitą, pełną ciekawostek prelekcję, której towarzyszyła prezentacja multimedialna ukazująca najistotniejsze informacje o pierwszym polskim laureacie Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

?Warto było uczestniczyć w tym wykładzie i poznać osobę tak ciekawą i pełną pasji, jaką jest Pani Profesor? ? te słowa wypowiedziane przez jednego z uczniów świadczą o tym, że takie inicjatywy mają dla gimnazjalistów duże znaczenie.

                                  

IMG_7917#

Kwi

28

1050. rocznica Chrztu Polski

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2015/2016

12 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się konkurs związany z obchodami 1050. rocznicy chrztu Polski. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: test z wiedzy o chrzcie Polski oraz konkurs plastyczny. W kategorii: test wiedzy, wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły.

Wyniki ostateczne wyglądały następująco:

1 miejsce – Aleksandra Stachurska III F
2 miejsce – Sebastian Kozłowski II D
3 miejsce – Jakub Pojawa I B, Łukasz Janowicz II D,  Emilia Łagocka II A

W kategorii: konkurs plastyczny, wzięło udział 32 uczniów, a ostateczne wyniki wyglądają tak:

1 miejsce – Monika Miastkowska III B
2 miejsce – Mateusz Markiewicz III D, Izabela Jaroszewicz  I D
3 miejsce – Oliwia Mocarska  I B

Wyróżnienia:

1. Jakub Komarowski kl. I d
2. Karolina Bielawska kl. I d
3. Monika Flis kl. I d

28.kwietnia 2016 r. w bibliotece szkolnej nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy !

IMG_7927 IMG_7928

 

organizatorzy