Maj

28

KONKURS PLASTYCZNY

Kategoria: Rok szkolny 2000/2001

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym przez Urząd Wojewódzki w Białymstoku konkurs pt.: „Na jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa jesteśmy narażeni w naszych mieszkaniach oraz w otaczającym nas środowisku?”.

Za prace przygotowane pod kierunkiem pana Krzysztofa Gołębiewskiego nagrody otrzymali: Kamil Prusko II f, Wojciech Popko II i.

Maj

28

DZIEŃ ZIEMI

Kategoria: Rok szkolny 2000/2001

2 maja obchodziliśmy święto naszej planety. Z inicjatywy nauczycieli biologii i geografii zorganizowany został konkurs ekologiczny. Do realizacji zadań klasy wraz z wychowawcami zabrały się tydzień wcześniej. Uczniowie mięli przygotować plakat na temat: „Mój udział w ochronie najbliższego otoczenia. Szansą dla pomysłowych było kolejne zadanie zatytułowane: „Rady na odpady”-miało ono pokazać przykłady wykorzystania dowolnych przedmiotów, będących odpadami. Okazją do zaprezentowania swego talentu aktorskiego stworzono tym uczniom, którzy przygotowali scenki ekologiczne. Prezentacja tych mini przedstawień odbyła się na sali gimnastycznej. Odbył się również międzyklasowy konkurs na najciekawszą, najpiękniejszą roślinę doniczkową.

Uczniowie bawili się wspaniale, zwłaszcza podczas prezentacji scenek na sali gimnastycznej. Najlepiej scenkę przygotowali reprezentanci klasy II h, na drugim miejscu znalazła się II b, a na trzecim II g.

Po pokazie klasy z wychowawcami oglądały wystawę plakatów, roślin i przedmiotów zrobionych z odpadów.

Maj

28

MATEMATYCZNY SUKCES

Kategoria: Rok szkolny 2000/2001

Jarosław Brygoła II C

Maj

28

PG.5 pierwsze na Gimnazjadzie Ortograficznej

Kategoria: Rok szkolny 2000/2001

W potyczkach grupowych reprezentowali nas:

Katarzyna Topolańska z IId

Aneta Grzyb z IIf

Marta Doroszkiewicz z IIc

Jarosław Brygoła z IId

W konkurencji indywidualnej (dyktando) drugie miejsce zajęła: KATARZYNA TOPOLAŃSKA.

Maj

28

KONKURS HISTORYCZNY

Kategoria: Rok szkolny 2000/2001

2 kwietnia 2001r. Katarzyna Topolańska z kl. II d otrzymała wyróżnienie w konkursie zorganizowanym przez Muzeum Wojska.

„Tadeusz Kościuszko bohater dwóch narodów”.

Maj

28

Spotkanie z poetką

Kategoria: Rok szkolny 2000/2001

16 maja miłośnicy poezji z naszego gimnazjum mieli okazję wziąć udział w interesującym spotkaniu z poetką- Martą Cywińską. Uczniowie mogli posłuchać interesujących refleksji na temat twórczości poetyckiej i kupić ostatnie tomiki autorki „Collage”.

Maj

28

II BIAŁOSTOCKIE FORUM SZKÓŁ

Kategoria: Rok szkolny 2000/2001

26-27 kwietnia 2001r.

Samorząd uczniowski pod kierunkiem p. Krzysztofa Gołębiewskiego przygotował stoisko prezentujące nasze gimnazjum. Za tę prezentację otrzymaliśmy wyróżnienie.

W drugim dniu Forum wystąpił kabaret szkolny z przedstawieniem „Prebuda”. Była to groteska z życia szkoły prehistorycznej.

Maj

28

Najlepsi wędkarze w 5-tym gimnazjum

Kategoria: Rok szkolny 2000/2001

Chłopcy z pierwszych i drugich klas pozytywnie odpowiedzieli na ofertę koła „Okoń” i zaczęli w kwietniu bieżącego roku uczęszczać na zajęcia o tematyce wędkarskiej. Okazało się, że zdobytą tam wiedzę teoretyczną na temat łowienia ryb,  potrafią świetnie zastosować w praktyce- podczas „Turnieju Szkół Gimnazjalnych w Wędkarstwie Spławikowym” zdobyli pierwsze miejsce.

Szczególnie wyróżnił się uczeń klasy I d – Jarosław Siemieniako, który w klasyfikacji indywidualnej zdobył 960 punktów. Dobrze spisali się także: Grzegorz Leszczuk z kl I g (200 punktów) i Przemysław Laroń z kl II h (170 punktów). Zaraz za nimi z 160-cioma pkt. uplanował się Marcin Leszczyński z I d oraz Marcin Bielicki z kl II a. W Turnieju uczestniczyli ponadto: Marek Trzeciak (II b), Michał Chwojko (II h) i Przemysław Zadykowicz (II c).

Maj

28

Co sie dzieje w bibliotece?

Kategoria: Rok szkolny 2000/2001

W tym roku szkolnym uczniowie odwiedzający szkolną bibliotekę mogli wziąć udział w ciekawych przedsiębiorczościach:

-KONKURS A NAJLEPSZY ALBUM UKAZUJĄCY ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ PRYMASA WYSZYŃSKIEGO

zorganizowany przez katechetkę-panią Annę Kraszewską i panią bibliotekarkę-Teresę Wysocką.

Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów, wpłynęły liczne prace. Najbardziej interesujące zostały nagrodzone:

I miejsce- Emilia Dąbrowska I g, Ewa Szulborska I g

II miejsce-Anna Borowska I c

Wyróżn8ienia: Paulina Kolada I c, Urszula Maciejczuk I c, Urszula Stawowczyk I i

-Z inicjatywy pani Teresy Wysockiej kilkoro uczniów wysłało swoje prace na I PODLASKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY.

Pierwsze trzy miejsca w kategorii: „POEZJA WŁASNA” zajęły:

I miejsce – Marta Jóźwik I a

II miejsce – Katarzyna Łopińska I a

III miejsce – Ewelina Borowska II c

W dziedzinie grafiki komputerowej najlepszy okazał się Łukasz Mosdorf z II h

-Wielu uczniów zaangażowało się w organizację wystawy: „BOHATEROWIE KSIĄŻEK”. Znalazły się na niej prace wykonane bardzo różnorodnymi technikami. Najlepsze rysunki zostały wybrane do prezentacji na II-gim Białostockim Forum Szkół w dniach 26-27 kwietnia 2001 roku.

-Maj upływa pod znakiem konkursu literackiego: „CZY ZNASZ TWÓRCZOŚĆ MAŁGORZATY MUSIEROWICZ?”

Do udziału zgłosiło się 20 osób. Ich zadaniem jest rozwiązanie zagadek i zadań związanych tematycznie z treścią powieści M. Musierowicz z cyklu „Jeżycjada”. Celem konkursu zorganizowanego przez panią Teresę Wysocką jest popularyzacja twórczości pisarki i zainteresowanie uczniów ciekawą prozą młodzieżową.

Maj

25

KOMIKS MATEMATYCZNY

Kategoria: Rok szkolny 2000/2001

W marcu odbył się konkurs matematyczno-plastyczny skierowany do wszystkich uczniów. Gimnazjaliści mieli ułożyć zadanie związane tematycznie z Białymstokiem i przedstawić je w formie komiksu. Wyróżnienia otrzymały prace wykonane przez następujących uczniów:

Katarzyna Andrejczuk IIJ

Justyna Dąbrowska IIC

Anna Ozorowska IG

Kamil Pilis IE

Iwona Reczko IG

Ilona Roszkowska IE

Magdalena Sachoń IIB

Aneta Samojlik IG

Monika Sołomianko IC

Marlena Szklonko IIJ

Edyta Włodkowska IF