Lis

20

Czy dzieci mogą zmienić nawyki żywieniowe rodziców?

Kategoria: ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ

Dlaczego moje dziecko ma ochotę na słodycze? Dlaczego domaga się słodkich gazowanych napojów i nawet nie chce słyszeć o wodzie czy soku? Brzmi znajomo, prawda? Kształtowanie nawyków żywieniowych rozpoczyna się już od wczesnego dzieciństwa i odbywa się głównie poprzez naśladowanie dorosłych. Warto zatem, ze względu na zdrowie swojego dziecka oraz własne, zweryfikować wybory żywieniowe i zacząć zwracać większą uwagę na to, jakie produkty znajdują się w naszym domu. Co ciekawe, już w wieku przedszkolnym role zaczynają się odwracać. Wówczas to nasza pociecha przynosi do domu wiedzę nabytą w trakcie zajęć i konfrontuje opinie pań opiekunek np. z wiedzą rodziców. Możemy być pozytywnie zaskoczeni, jak wiele ma nam do przekazania nasze dziecko i ile praktycznych zasad przyda się całej rodzinie podczas wspólnych zakupów, gotowania, pikników czy wyjazdów.

NAWYKI ŻYWIENIOWE

Cze

17

„Zdrowe żywienie nastolatków”

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2014/2015, ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ

16  czerwca  2015 r. uczniowie  klas I A oraz  I B   wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem – panią Beatą Polecką.  Pani dietetyk przedstawiła zasady zdrowego odżywiania nastolatków, wskazała najczęściej popełniane błędy  i apelowała o dużą rozwagę w doborze codziennego pożywienia. Zwróciła uwagę na ważność śniadania zjedzonego w domu, przed rozpoczęciem lekcji. Wskazała  na różnice w jedzeniu  drożdżówki i kanapki z ciemnego pieczywa. Zachęcała do picia wody zamiast słodkich napojów.

Młodzież z dużym zaangażowaniem brała udział w spotkaniu. Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy do dalszej współpracy.

Maj

20

Plank – Hiperaktywny Instytut Eksperymentów nad Aktywnością Fizyczną

Kategoria: aktualności, ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ

***

W ramach projektu „Zachowaj równowagę” zachęcamy do obejrzenia i zastosowania!

PLANK

Mar

3

Nocne granie

Kategoria: aktualności, ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ

 

W nocy z 27  na 28 lutego  odbyło się trzecie  już w tym roku szkolnym NOCNE GRANIE. Udział wzięły dziewczyny z klasy II c wraz z panią Ewą Rudnik. Tym razem, oprócz nocnego turnieju piłki siatkowej, niewątpliwą atrakcję stanowiły duże, dmuchane piłki Bumper Ball. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

20150228_022622 20150228_020845 20150227_220411 20150227_214357(0)

Sty

25

Spotkanie z dietetykiem

Kategoria: aktualności, ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ

 21 stycznia  2015 r. prelekcje na temat zasad zdrowego odżywiania  przeprowadziła w klasach I F, I C, II F, III B, III , III F oraz III G  absolwentka studiów magisterskich na  Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku na kierunku Dietetyka

mgr MAGDALENA CIENKUS-ZAREMBA

 z     CENTRUM DIETETYCZNEGO  NATURHOUSE w Białymstoku.

Młodzież z dużym zaangażowaniem brała udział w spotkaniu. Zadawała wiele pytań. Uczniowie zostali przekonani jak ważny jest zdrowy tryb życia i właściwa dieta. Prelekcja zawierała sporo ciekawostek np. jaka jest zawartość cukru w półlitrowej butelce Coca ?coli.

Pani magister serdecznie dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do dalszej współpracy.

Gru

9

Otrzymaliśmy certyfikat

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2014/2015, ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ

W ramach projektu „Zachowaj równowagę”  szkoła otrzymała certyfikat za podejmowanie działań promujących prawidłowe żywienie i  aktywność fizyczną.

swiss

Lis

16

Projekt „Zachowaj równowagę” – nowe informacje dla rodziców

Kategoria: aktualności, ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ

 

Szczegółowe informacje o projekcie ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ

Drugie śniadanie w szkole

Sałatka z kaszy jaglanej

Pascal Ciasto warzywne

Zapraszamy na film DRUGIE ŚNIADANIE Z PASCALEM

Paź

29

Konkurs Dobrej Formy 2014/2015

Kategoria: aktualności, Konkursy, ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym w ramach projektu „Zachowaj  równowagę”.
Szczegółowe informacje u pani Ewy Rudnik.

REGULAMIN

Cze

11

Piknik NA ZDROWIE

Kategoria: aktualności, ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ

11 czerwca 2014 r.  klasa III a włączyła się w realizowany w naszej szkole projekt „Zachowaj  równowagę”. Uczniowie zorganizowali piknik  NA ZDROWIE. Spędzili aktywnie kilka godzin na świeżym powietrzu. Degustowali przygotowane wcześniej sałatki i zdrowe przekąski.

  Na  zdrowie! WP_000380 WP_000406 WP_000405 WP_000402 WP_000394 WP_000386

Maj

9

Prezentacja ” Zasady zdrowego żywienia”

Kategoria: ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ

W ramach projektu ” Zachowaj równowagę” uczniowie pracowali nad prezentacją dotyczącą zasad zdrowego żywienia. Przedstawiamy  prezentację Karoliny Ciborowskiej         z klasy I A.