Cze

1

Zakończenie Roku Szkolnego

Kategoria: Rok szkolny 2002/2003

         21 czerwca 2003 r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich. Uroczystość zaszczycili licznie zgromadzeni goście honorowi oraz rodzice.

          Część artystyczna, przygotowana pod kierunkiem p. E. Gryncewicz, p. E. Kalińska, p. M. Charubin, wywołała wzruszenie u obecnych. Uczniowie podziękowali rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w wychowanie i przekazywanie wiedzy. Obiecali pielęgnować w sobie przekazane im wartości.

„Jeśli nie zabraknie nam odwagi,

aby pozostać sobą

chociażby kłamstwo i kompromis nas kusiły

prawda uczyni nas wolnymi…

Jeśli w świecie oszpeconym przez złosć i przemoc

każdemu otworzymy serce

stworzymy pokój”.

          Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła nagrody i wyróżnienia najlepszym uczniom naszej szkoły oraz listów pochwalnych ich rodzicom.

Cze

1

Najważniejsze Osiągnięcia Sportowe w roku szkolnym 2002/2003

Kategoria: Rok szkolny 2002/2003
  1.  IV miejsce w Indywidualnych Biegach Przełajowych na 1000 m- Aneta Kondracka klasa I a,
  2.  III miejsce w Gimnazjadzie Miasta Białegostopku w pchnięciu kulą- Robert Kisiel klasa I g,
  3. IV miejsce drużynowo w biegach przełajowych XXII Małym Memoriale im. Bronisława Malinowskiego,
  4. II miejsce w Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora ZSZ nr 6 w Białymstoku,
  5. III  miejsce w Turnieju Koszykówki o Puchar Dyrektora ZSZ nr 6 w Białymstoku,
  6. III miejsce drużynowo  w Gimnazjadzie Miasta Białegostoku w Tenisie Stołowym,
  7. III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Miasta Białegostoku w Kolarstwie Górskim.  

Cze

1

Nasi uczniowie w konkursach przedmiotowych

Kategoria: Rok szkolny 2002/2003

      W roku szkolnym 2002/2003 do konkursów przedmiotowych w naszej szkole przystąpiło 2002 uczniów, a do eliminacji rejonowych przeszło 43. Finalistami na etapie wojewódzkim zostało 13 osób. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z klas trzecich.

Martyna Trykozko-język angielski

Weronika Sobolewska-biologia

Marta Doroszkiewicz-geografia

Cze

1

Dzień Sportu

Kategoria: Rok szkolny 2002/2003

      Już tradycyjnie w naszej szkole w Dzień Dziecka został zorganizowany w formie Dnia Sportu. 2 czerwca o godzinie 13.00 uczniowie zebrali się na pełną atrakcji zabawę. Odbyły się liczne konkurencje sportowe takie jak: „Żonglerka”, „Wyścig w workach”, „Silnoręki”, „Mocarz”, „Rzut za trzy punkty”, „Skakanka”, „Sokole oko”, „Deble”. Zostały wręczone nagrody, dyplomy i słodycze uczestnikom, którzy zajęli I-III miejsce w poszczególnych konkurencjach. Wszyscy w doskonałych nastrojach wrócili do domu. Za całość imprezy odpowiedzialni byli nauczyciele p. Bożena Płecha i p. Adam Wasilewski.

Cze

1

Święto Konstytucji 3 Maja

Kategoria: Rok szkolny 2002/2003

      30 kwietnia w naszej szkole odbył się apel upamiętnający uchwalenie Konstytucji 3 Maja w roku 1791. Uczniowie, przygotowani przez p. Beatę Laskowską i p. Krzysztofa Gołębiewskiego, przypomnieli nam dlaczego ta data jest taka ważna dla każdego Polaka.

Cze

1

Dzień Ziemi

Kategoria: Rok szkolny 2002/2003

      Z okazji obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole zostały zorganizowane konkursy. Każda klasa miała przygotować następujące punkty:

  • międzyklasowy konkurs na najpiękniejszy wystrój sali lekcyjnej pt. „Zielone oko w każdej klasie”
  • konkurs fotograficzny „Człowiek jest częścią przyrody”
  • konkurs plastyczny na wykonanie posteru pt. „23 punkty na mapie”, będącego wizytówką jednego, konkretnego, wybranego przez uczniów Parku Narodowego

      23 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursów. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie sprawami związanymi ze stanem środowiska naturalnego i konieczności jego ochrony co można było obejrzeć na wystawie. Dodatkowo została przeprowadzona akcja sadzenia drzewek wokół szkoły. Za całość byli odpowiedzialni p. Ktarzyna Oniszczuk i p. Mirosław Mikołajewicz.

Cze

1

Wielkanoc

Kategoria: Rok szkolny 2002/2003

      16 kwietnia 2003r. uczniowie klasy IIIi przygotowali pod kierunkiem nauczycieli pani Anny Kraszewskiej, pani Beaty Stachurskiej i pana Roberta Sasinowskiego wprowadzili nas w atmosferę świąt. Przygotowana przez nich inscenizacja mówiła o ostatnich godzinach życia Chrystusa. Refleksyjne teksty i nastrojowe piosenki podobały się wszystkim zebranym.

Cze

1

Dzień Wiosny

Kategoria: Rok szkolny 2002/2003

      21 marca szkoła przybrała się w wiosenne barwy- klasy trzecie udekorowały sale, klasy drugie przygotowały wiosenne przebrania, pierwsze zaś przedstawiły piosenki z nadejściem nowej pory roku. Uczniowie i nauczyciele mieli także okazję wziąć udział w rozgrywkach sportowych. W ogólnej klasyfikacji I miejsce zajęła klasa IIa, II miejsce klasa IIIg i III miejsce klasa Ig.

Cze

1

Walentynki

Kategoria: Rok szkolny 2002/2003

      14 lutego 2003r. uczniowie klas IIIg i IIf pod opieką p. Elżbiety Włodkowskiej i p. Urszuli Woronowicz zorganizowali wspaniałą walentynkową zabawę. Już od rana Poczta Walentynkowa miła pełne ręce pracy-każdy chciał wysłać walentynkę i z niecierpliwością czekał na swoją. Tradycje związane z tym dniem przybliżyła wszystkim zabawna inscenizacja oraz informacje na szkolnej gazetce.

Cze

1

Jasełka

Kategoria: Rok szkolny 2002/2003

      Święta Bożego Narodzenia rozpoczęły się w naszej szkole już 20 grudnia. Uczniowie klasy Id i IIIc pod kierunkiem nauczycieli p.Krystyny Tarasiewicz, p.Barbary Siergiejczyk, p. Alicji Drewickiej i p. Adama Hyżego przygotowali jasełka. Widzowie mieli okazję podziwiać nie tylko wspaniałą grę młodzieży ale także pięknie przygotowaną scenografię. Uroczystości uświetnił występ chóru szkolnego, który zaprezentował koncert kolęd i pastorałek. Na koniec w miłej i świątecznej atmosferze wszyscy złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem.