Cze

26

Zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2014/2015

W daleką drogę już czas?.

Pożegnanie klas trzecich w naszym gimnazjum przebiegło pod znakiem wspomnień, podziękowań oraz wspólnych śpiewów i tańców.  Uroczystość rozpoczęła się 25.06.15 r.  o godz. 17.00  w sali gimnastycznej,  gdzie  zgromadzili się uczniowie,  rodzice, Dyrekcja, nauczyciele oraz przedstawiciel Rady Rodziców Pan  Bogdan Drewnowski.  Po powitaniu wszystkich gości, odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły oraz wstępnych przemówieniach nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły przez uczniów klas trzecich  ich następcom. Następnie Pani Dyrektor Maria Pawełko wraz z Panią Wicedyrektor Ewą Brygołą wręczyły dyplomy najlepszym uczniom oraz listy gratulacyjne ich rodzicom.

Kiedy przyszedł czas na część artystyczną, wszyscy trzecioklasiści uświadomili sobie, jak szybko biegnie czas i jak bardzo trudno będzie opuścić  stare mury po to , aby przejść do nowego, jeszcze nieznanego etapu życia.  Koncert życzeń   przygotowany przez panią Ewę Nierodzik i Urszulę Rogalewską sprzyjał refleksjom na temat wspólnie spędzonych chwil w tych murach. A jest co wspominać?  Na pamiątkę  pobytu klas trzecich w szkole została przygotowana przez Panią Katarzynę Wróblewską prezentacja multimedialna. Absolwenci zechcieli też zostawić po sobie namacalny znak ? nowe ławki, które zostaną postawione na patio i będą  służyły do odpoczynku na przerwach. Spotkanie pożegnalne przebiegło w  sympatycznej atmosferze. Wychowawcy klas trzecich otrzymali piękne podziękowania od swoich uczniów za trzy lata wytężonej pracy. Absolwenci nie zapomnieli również o Dyrekcji, rodzicach, nauczycielach i pozostałych pracownikach szkoły. Na twarzach gości zagościł uśmiech  wywołany wyjątkowym  występem nie tylko uczniów, ale też nauczycieli: Pana Marka Kasperuka oraz Pana Adama Hyżego, którzy  wspólnie zaśpiewali ?Wehikuł czasu? z repertuaru zespołu Dżem. Potem nastąpiła część wokalno ? taneczna:  przy dźwiękach piosenki ?Pomarańczowe lato? można było zaszaleć, a  ? Ostatni raz z moją klasą? wzruszał do  łez. Uwagę publiczności przykuwał Kamil, który potrafił zarazić swoją energią nie tylko pozostałych występujących, ale też widzów. Na pewno zachwycił też sztuką improwizacji. Przedstawienie to na długo zostanie w naszej pamięci, nie zapomnimy również naszych wspaniałych trzecioklasistów. Życzymy im wielu sukcesów naukowych i osobistych.  Liczymy, że zechcą  nas jeszcze odwiedzić  i opowiedzieć o  swoich losach?.

Klasy pierwsze i drugie…. Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 przygotowała klasa II a wraz z wychowawczynią p. Barbarą Osipczuk oraz p. Sylwią Rynkiewicz i p. Dorotą Szotko. Dużą pomocą wykazała się także klasa II g.  26 czerwca 2015 r. z uśmiechem uczniowie udzielili „nagany” nauczycielom i pracownikom szkoły oraz podzielili się  największymi „osiągnięciami”.

Życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu…

IMG_7209 IMG_7187 IMG_7121 IMG_7114

Cze

24

Dzień Sportu

Kategoria: Rok szkolny 2014/2015

 23.06.2015 r. roku odbył się Dzień Sportu.Organizatorami tego wydarzenia byli nauczyciele wychowania fizycznego.W programie przewidziano konkurencje dla klas I, II i III oraz tańce ZUMBA i BELGIJKA. Największą atrakcją według chłopców okazała się konkurencja przeciągania liny a według dziewcząt taniec belgijka i zumba.
Celem dnia sportu nie było jednak wyłonienie zwycięzców z poszczególnych konkurencji lecz dobra zabawa w duchu fair play.

Dziękujemy za Waszą obecność i duże zainteresowanie zawodami!

IMG_7062 IMG_7038 IMG_7016 IMG_6995

Cze

22

Kolejne sukcesy naszych fotografów

Kategoria: Rok szkolny 2014/2015, rok szkolny 2014/2015

19 czerwca 2015 r. w świetlicy ?Wodociągów Białostockich? odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-fotograficznego zorganizowanego z okazji 125 rocznicy powstania tej firmy. Nosił on nazwę ?Kropla wody kroplą życia? i był zorganizowany pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Białegostoku. W kategorii gimnazjów I miejsce zajęła Anna Jałbrzykowska z kl. III b, a Adrian Saczko z kl. III f zdobył wyróżnienie. Opiekunem uczniów była pani Izabela Korsan.

Serdecznie gratulujemy!

ania Adrian

Cze

17

UCIECHY Z POCIECHY

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2014/2015

16 czerwca 2015 roku w naszej szkole kolejny raz odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych rodzicom uczniów wyróżniających się w różnych dziedzinach nauki, kultury i sportu. Pani dyrektor Ewa Brygoła  wyraziła uznanie dla osiągnięć młodzieży i  podziękowała za trud włożony w jej wychowanie. Imprezę poprowadzili Magda Domurat  i Adrian Saczko z klasy III f. W części artystycznej wystąpiły: Monika Chocha z klasy III a, Agnieszka Jóźwik i Julia Ostrowska z klasy III b. Jak co roku ?Uciechy z Pociechy? przygotowały panie Izabela Korsan i Renata Flis.

uzp3 uzp2 uzp1

Cze

17

„Zdrowe żywienie nastolatków”

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2014/2015, ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ

16  czerwca  2015 r. uczniowie  klas I A oraz  I B   wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem – panią Beatą Polecką.  Pani dietetyk przedstawiła zasady zdrowego odżywiania nastolatków, wskazała najczęściej popełniane błędy  i apelowała o dużą rozwagę w doborze codziennego pożywienia. Zwróciła uwagę na ważność śniadania zjedzonego w domu, przed rozpoczęciem lekcji. Wskazała  na różnice w jedzeniu  drożdżówki i kanapki z ciemnego pieczywa. Zachęcała do picia wody zamiast słodkich napojów.

Młodzież z dużym zaangażowaniem brała udział w spotkaniu. Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy do dalszej współpracy.

Cze

16

Warsztaty ?Pożądane zachowania społeczne?

Kategoria: Rok szkolny 2014/2015

15 czerwca 2015 r. odbyły się warsztaty ?Pożądane zachowania społeczne?. Uczestniczyli w nich przedstawiciele klas pierwszych i drugich, łącznie 20osób.

Na wstępie mediatorki rówieśnicze zaprezentowały scenki, które ukazywały różne sytuacje trudne, jakich doświadczają młodzi ludzie w wieku gimnazjalnym. Scenki stanowiły  punkt wyjścia do rozmowy na temat stosowania przemocy i zachowań agresywnych wśród rówieśników. Obecna na spotkaniu młodzież w grupach zastanawiała się nad pożądanymi sposobami zachowań, które mogłyby być odpowiedzią na rówieśnicze zachowania agresywne.

W dalszej części zajęć uczniowie opracowali vademecum pomysłowego nastolatka- podając propozycje jak nawiązać znajomość z kimś, na kim nam zależy; zebrali pomysły na atrakcyjne spotkanie, które byłoby zapowiedzią kontynuacji znajomości.

Zbliżają się wakacje – będzie więcej spotkań towarzyskich. Uczniowie spisali, o czym należy pamiętać mając na uwadze swoich sąsiadów, a organizując imprezę w bloku.

Jesteśmy szkołą z oddziałami integracyjnymi i jeden z punktów spotkania poświęcony był kontaktom z osobami niepełnosprawnymi. Młodzież rozmawiała o stosownych zachowaniach wobec osoby niepełnosprawnej na wózku, z protezą dłoni.

Na zakończenie zajęć uczniowie zaprojektowali hasła, zniechęcające do zachowań agresywnych, a promujące zachowania pożądane społecznie.

Opracowane materiały ze spotkania otrzymają wychowawcy klas na początku września.

Warsztaty zorganizowano w ramach obchodów Dnia Szkoły Bez Przemocy.

Dziękujemy za aktywny udział w zajęciach.

Katarzyna Krukowska i mediatorki rówieśnicze:

Ola Muszyńska, Klaudia Kosińska, Magda Wieczeryńska

100_4116 100_4110

Cze

12

Klasyczny Bieg na Orientację

Kategoria: Rok szkolny 2014/2015, sport

 1 czerwca 2015 r.  reprezentacja dziewcząt   i  chłopców z naszego gimnazjum wzięła udział w II Międzyszkolnych Mistrzostwach Podlasia w Klasycznym Biegu na Orientację połączonym z festynem z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w Lesie Zwierzynieckim.

W zawodach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Sportowe ?Wilk? Turystyki  Kwalifikowanej Biegów i Marszów na Orientację działające przy Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku i Młodzieżową Radę Miejską, dziewczyny zajęły X miejsce drużynowo, a chłopcy V. Po wspaniale spędzonym dniu uczniowie pod opieką pań Bożeny Dytman i Ewy Rudnik  wrócili w doskonałych nastrojach, z zamiarem osiągnięcia jeszcze wyższych lokat przyszłym roku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Cze

10

Debata Samorządów Uczniowskich Białostockich Szkół Gimnazjalnych

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2014/2015

10 czerwca odbyła się  Debata Samorządów Uczniowskich Białostockich Szkół Gimnazjalnych na temat Być człowiekiem to właśnie być odpowiedzialnym” w ramach XVI Białostockiego Forum Szkół „Miłość i odpowiedzialność”. Uczestniczyli w niej uczniowie kl. III H – Przemysław Stolarski i Natalia Szymanowska wraz z opiekunem SU p. Barbarą Osipczuk.

DSC01361 DSC01359

Cze

8

Konkurs ?Malowane obiektywem kolory Białegostoku. Wiosenne barwy Podlasia?

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2014/2015, rok szkolny 2014/2015

Ania Jałbrzykowska z kl. III b zdobyła wyróżnienie w XIV edycji konkursu fotograficznego ?Malowane obiektywem kolory Białegostoku. Wiosenne barwy  Podlasia? zorganizowanego  przez Społeczne Gimnazjum nr 3 BTO w Białymstoku. Patronat honorowy nad konkursem objęli po raz kolejny Prezydent Miasta Białegostoku i Podlaski Kurator Oświaty. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Izabela Korsan.

Serdecznie gratulujemy!

iza 2

 

Cze

5

Konkurs ?Wielcy Polacy województwa podlaskiego ich dokonania i zasługi?

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2014/2015, rok szkolny 2014/2015

Uroczystość odebrania nagród odbyła się 29.05.2015 r. Uczeń klasy 1f Daniel Półtorak zajął drugie miejsce w kategorii Krzewiciele Chrześcijaństwa. Troje innych uczniów z PG5 otrzymało wyróżnienia w kategorii Wybitni białostoczanie.

1 miejsce – Katarzyna Zolnik, III a

3 miejsce – Jakub Derman, III c

 wyróżnienie – Michał Tokajuk, III c

 Nauczyciele historii: pan Krzysztof Gołębiewski oraz pani Ewa Nurkowska otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Pani Dyrektor Maria Pawełko została uhonorowana statuetką i dyplomem w ramach podziękowania za propagowanie tegoż konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA