Wolontariat 2015/2016

?Być dla innych- szkoła miejscem, w którym wytwarza się dobro?.

Drodzy uczniowie, niech to hasło towarzyszy Wam w Waszych działaniach w tym roku szkolnym i nie tylko!

Zapraszamy do współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu.

Tylko 30 godzin Waszej pracy na rzecz innych daje Wam ogromną satysfakcję i 5 punktów na świadectwie szkolnym !

opiekunowie SzKW – Edyta Pawilcz i Ewa Nierodzik

*****

20.06.2016 r.

Lista wolontariatu 20.06.16 r.

Sprawozdanie SzKW 2016 r.

*****

24.05.2016 r.

24. maj 2016r.  klasa III D postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy na ofiary trzęsień ziemi w Nepalu.
W związku z tym uczniowie  zorganizowali Dzień Uczty Wegańskiej, podczas którego sprzedawali własnoręcznie przygotowane wegańskie przysmaki.Bardzo pochwalamy ten pomysł i zachęcamy również inne klasy do włączenia się w działalność charytatywną.

*****

05.04.2016 r.

Lista wolontariatu 05.04.2016 r.

*****

31.03.2016 r.

Szkolny Klub Wolontariatu przekazał fundusze zebrane na Kiermaszu Wielkanocnym Fundacji ,, Pomóż Im”, reprezentowanej przez pana Grzegorza Bejdę.

Zebrana kwota 262 zł z pewnością wspomoże Fundację. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego.

*****

18.03.16 r.

 18 marca 2016r. odbył się w naszej szkole Dzień Drożdżówki połączony z Kiermaszem Wielkanocnym.

Sprzedawaliśmy ozdoby i słodkie wypieki przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Zebraną kwotę (262zł) przekażemy ,,Fundacji Pomóż Im”, która wspiera białostockie hospicjum dla dzieci.

Za pomoc w przygotowaniu dziękujemy paniom: Katarzynie Krukowskiej, Sylwii Rynkiewicz, Urszuli Rogalewskiej, Ewie Nurkowskiej oraz Samorządowi Szkolnemu, a przede wszystkim, wolontariuszom, bez których ta akcja by się nie odbyła!! Zostajecie nagrodzeni punktami z wolontariatu i pochwałami!!Szczególne podziękowania dla uczniów klasy III D, którzy, jak zwykle, pomagali w organizacji i sprzedaży!!
Zapraszamy do współpracy w przyszłości!

*****

26.02.16 r.

Lista wolontariatu 26.02.16r.

*****

24.01.16 r.

Drodzy Uczniowie!

Oto najnowsza tabelka Waszych dokonań wolontaryjnych!

Zawiera ona godziny z grudniowej akcji Dziewczynka z Zapałkami, prace na rzecz Tygodnia Osób Niepełnosprawnych z panią Krukowską, godziny z przedszkola i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz inne działania na terenie szkoły, głównie te pod kierunkiem pani Krukowskiej.

Uwaga!

Za ciasto na kiermasz otrzymujecie po 3 godziny ( bez względu na ilość wypieków)!

Nakrętki po 3 godziny

Ozdoby świąteczne 3 godziny

Pocztówki 2 godziny.

Reszta według zaświadczeń.

Za jedna zmianę podczas akcji Dziewczynki otrzymujecie 4 godziny( doliczona jest godzina na dojazd i 3 godz. pracy w sklepie).

Następna akcja Dziewczynki już 19 i 20 lutego! Później również Zbiórka Żywności i Kiermasz Wielkanocny. Już teraz możecie zabrać się za przygotowanie ozdób!

Listy zamieszczę po feriach na tablicy ogłoszeń  dole.

Zachęcam również do prac poza szkołą podczas ferii!

Miłego wypoczynku!

*****

17.01.16 r.

Drodzy uczniowie!

Oto tabela podsumowująca Waszą prace i zaangażowanie na rzecz wolontariatu. Sprawdźcie swoje godziny.  Tabela nie zawiera jeszcze wyników grudniowej akcji Dziewczynka a zapałkami.

Zapraszamy do współpracy w drugim semestrze.

Lista wolontariatu 17.01.16 r.

*****

04.01.16 r.

?Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić.?
Caroll Lewis

Dziękujemy

wszystkim osobom,

które zaangażowały się w akcję

Listy do Świętego Mikołaja.

To dzięki Wam siedmioletni Dawid, jego siostra Nikola oraz ich rodzice otrzymali prezenty od świętego Mikołaja i mieli wesołe święta Bożego Narodzenia.

W sumie zebraliśmy 191 złotych oraz mnóstwo zabawek, gier i książek.

Dziękujemy za wrażliwość.

List od obdarowanej Rodziny

Witam. Jestem mamą 3 latniej dziewczynki Nikoli i 7 letniego chłopca Dawida. Chciałabym bardzo Podziękować za wsparcie-za wspaniałe prezenty dla dzieci oraz dla nas rodziców  🙂  Bardzo bardzo dziękujemy za ofarowaną nam pomoc. Prezenty choć czekają na odpowiednią chwilę to rodzice już zajrzeli i jesteśmy zdziwieni że tak dużo tego-nie spodziewaliśmy się. Są można powiedzieć trafione w dziesiątkę  🙂 Bardzo ale to bardzo DZIĘKUJEMY. Dzieci na pewno będą zadowolone. Te Święta bedą wyjątkowe-Dziękujemy pani Ewie Nierodzik i innym fundatorom.

      Agnieszka Pietraszko

 

*****

Dn. 16.12.2015r. Szkolny Klub Wolontariatu przygotował Kiermasz Świąteczny, na którym można było nabyć piękne kartki i ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów, jak również cudnie zapakowane  pierniki również przygotowane przez  młodzież z naszej szkoły.

Uczniowie i nauczyciele mieli szansę zrelaksować się przy kubku gorącej czekolady oraz spróbować pysznych wypieków przygotowanych przez uczniów realizujących projekt pod opieką pani Katarzyny Krukowskiej.

Cały dochód ze świątecznej sprzedaży to ok. 500 zł, za które serdecznie dziękujemy.  Kwota ta zostanie przekazana dwóm najbardziej potrzebującym uczniom z naszej szkoły.

Jednocześnie dziękujemy za wsparcie naszej akcji List do Św. Mikołaja , w ramach której zbieramy zabawki i fundusze dla jednej z białostockich rodzin. Wielu z was wsparło tę akcję licznymi prezentami oraz pieniędzmi. Dzięki Wszej hojności ich Święta z pewnością będą choć odrobinę weselsze:-)

Szczególnie dziękujemy klasie III D oraz III C, które zawsze chętnie i bezinteresownie wspierają nasze akcje i angażują się w pomoc!

Pozdrawiamy  i Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

*****

03.12.2015 r.

Jesteś wrażliwym na potrzeby innych osób człowiekiem?

Chcesz pomagać?

Masz trochę wolnego czasu?

Włącz się w akcje organizowane przez Szkolne Koło Wolontariatu.

Najbliższe nasze działania to:

  1. Zbiórka żywności- 5 XII
  2. Sprzedaż magicznych zapałek z fundacją Dziewczynka z Zapałkami- 19 XII
  3. Kiermasz Bożonarodzeniowy- 16 XII
  4. Dzień Piernika- 16 XII

 

*****

Lista wolontariatu 24.11.15 r.

*****

30.10.2015 r.

Drodzy Wolontariusze!
Oto najnowsza tabela godzin, w której zawierają się nasze ostatnie akcje:
Dzień Języków Obcych
Dzień Chleba i Zdrowego odżywiania
Dziewczynka z Zapałkami

Lista wolontariatu 30.10.15 r.

Najbliższe akcje to Dziewczynka z zapałkami już 7 i 8 listopada oraz Zbiórka Żywności na początku grudnia. Serdecznie zapraszamy też do udziału w konkursie na kalendarz adwentowy!  Za to również możecie otrzymać punkty!

*****

23.10.2015 r.

23. października 2015r. dzięki staraniom Szkolnego Koła Wolontariatu odbyła w naszej szkole akcja „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.Akcja miała na celu promowanie zdrowego odżywiania, zdrowotne właściwości chleba oraz popularyzowanie aktywności ruchowej.

Uczniowie naszej szkoły bardzo zaangażowali się w udział przygotowując wspaniałe domowe wypieki i  pasty do chleba, a Bistro-Kawiarnia  „Zdrowa Micha” z ul. Krętej wsparła nas regenerującymi sałatkami.

Akcję przygotował Klub Wolontariatu pod opieka pani Edyty Pawilcz.

Podziękowania  również dla pani Katarzyny Oniszczuk i Alicji Wojslaw oraz oczywiście dla naszych wolontariuszy!!

*****

27.09.2015 r.

Jesteśmy już po pierwszej w tym roku szkolnym akcji Zbiórka Żywności oraz Białystok Biega. W tabeli umieściliśmy też godziny  z przedszkoli, natomiast Dzień Języków Obcych zostanie tu ujęty za miesiąc.
Jeśli macie jakieś zaświadczenia z poprzedniego roku koniecznie prosimy je do nas dostarczyć!
Prosimy sprawdzić czy podane w tabeli ilości godzin zgadzają się ze stanem rzeczywistym. Ewentualne wątpliwości proszę zgłaszać do p. E. Pawilcz.
Kolejna aktualizacja już za miesiąc!
Zapraszam do kolejnych akcji! Najbliższa już 16 i 17 października 2015 r.- Dziewczynka z Zapałkami.

Lista wolontariatu 27.09.15

 *****

03.09.2015 r.

Drodzy uczniowie!

Wielu z Was pyta, jak zostać wolontariuszem.

Śledźcie ogłoszenia na stronie internetowej, tablicy ogłoszeń na parterze i na naszej gazetce na drugim piętrze.

Prezentujemy tam informacje o najbliższych akcjach, a także adresy stron, na których znajdują się informacje jak zostać wolontariuszem w różnych akcjah.

Nie spotykamy się na regularnych zajęciach w szkole.

Wolontariusze sami zgłaszają się do akcji przez nas proponowanych.

Oto co możecie zrobić:

– Zapisywać się na Zbiórkę żywności i akcję Dziewczynka z Zapałkami (listy będą wisiały na dolnej tablicy ogłoszeń)

Zgłaszać się do przedszkoli, bibliotek osiedlowych, szpitali, domu dziecka, hospicjum, schroniska dla zwierząt i tym podobnych instytucji z pytaniem, czy potrzebują wolontariuszy

– na stronach Białystok Biega, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, czy Światowe Dni Młodzieży są zakładki dla wolontariuszy- rejestrujcie się online

– ponadto, w szkole dołączcie do prac Samorządu Szkolnego, pomagajcie przy Kiermaszach Szkolnych, w sprzedaży ciast itp.

 

Dopiero po odbytej akcji przynosicie do nas zaświadczenia z pieczątką i podpisem oraz ilością wypracowanych godzin. Na tej podstawie, za 30 wypracowanych godzin otrzymacie 5 punktów na świadectwie szkolnym w trzeciej klasie!

Nie czekajcie, przyłączcie się do akcji!!

Czekamy!