Cze

22

Kolejne sukcesy naszych fotografów

Kategoria: Rok szkolny 2014/2015, rok szkolny 2014/2015

19 czerwca 2015 r. w świetlicy ?Wodociągów Białostockich? odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-fotograficznego zorganizowanego z okazji 125 rocznicy powstania tej firmy. Nosił on nazwę ?Kropla wody kroplą życia? i był zorganizowany pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Białegostoku. W kategorii gimnazjów I miejsce zajęła Anna Jałbrzykowska z kl. III b, a Adrian Saczko z kl. III f zdobył wyróżnienie. Opiekunem uczniów była pani Izabela Korsan.

Serdecznie gratulujemy!

ania Adrian

Cze

8

Konkurs ?Malowane obiektywem kolory Białegostoku. Wiosenne barwy Podlasia?

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2014/2015, rok szkolny 2014/2015

Ania Jałbrzykowska z kl. III b zdobyła wyróżnienie w XIV edycji konkursu fotograficznego ?Malowane obiektywem kolory Białegostoku. Wiosenne barwy  Podlasia? zorganizowanego  przez Społeczne Gimnazjum nr 3 BTO w Białymstoku. Patronat honorowy nad konkursem objęli po raz kolejny Prezydent Miasta Białegostoku i Podlaski Kurator Oświaty. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Izabela Korsan.

Serdecznie gratulujemy!

iza 2

 

Cze

5

Konkurs ?Wielcy Polacy województwa podlaskiego ich dokonania i zasługi?

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2014/2015, rok szkolny 2014/2015

Uroczystość odebrania nagród odbyła się 29.05.2015 r. Uczeń klasy 1f Daniel Półtorak zajął drugie miejsce w kategorii Krzewiciele Chrześcijaństwa. Troje innych uczniów z PG5 otrzymało wyróżnienia w kategorii Wybitni białostoczanie.

1 miejsce – Katarzyna Zolnik, III a

3 miejsce – Jakub Derman, III c

 wyróżnienie – Michał Tokajuk, III c

 Nauczyciele historii: pan Krzysztof Gołębiewski oraz pani Ewa Nurkowska otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Pani Dyrektor Maria Pawełko została uhonorowana statuetką i dyplomem w ramach podziękowania za propagowanie tegoż konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cze

3

Konkurs ?Nasz czysty Białystok?

Kategoria: Rok szkolny 2014/2015, rok szkolny 2014/2015

3 czerwca 2015 r.  w Zespole Szkół Zawodowych nr 5 im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białymstoku odbyło się ROZSTRZYGNIĘCIE V EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO ?FOTOGRAFICZNEGO: ?Nasz czysty Białystok? pod hasłem: ?Segregujmy śmieci ? proszą o to dorośli i dzieci? pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Adrian Saczko z kl. III f zajął w nim I miejsce w kategorii gimnazjów. Jego opiekunem była pani Izabela Korsan.

Serdecznie gratulujemy!

iza k

Cze

3

Mistrz Matematyki

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2014/2015, rok szkolny 2014/2015

W dniu 26.05.2015r.  odbył się konkurs ?Mistrz Matematyki”. W zmaganiach wzięli najlepsi uczniowie z klas pierwszych oraz drugich.

MISTRZEM MATEMATYKI  klas drugich została ALEKSANDRA DĄBROWSKA ( II e).

Ze względu na fakt, że najwyższy wynik w klasach pierwszych otrzymało troje  uczestników konkursu,  nie można było wyłonić zwycięzcy.  Organizatorzy postanowili przeprowadzić wśród tych uczniów dogrywkę. W dniu 02.06.2015r uczniowie: Weronika Bagińska, Marcin Mironiuk i  Łukasz Szarejko zmierzyli się ponownie z przygotowanymi dla nich zadaniami.

MISTRZEM MATEMATYKI klas pierwszych został  ŁUKASZ SZAREJKO   (I D).

Serdecznie gratulujemy!

E. Kalińska, E. Włodkowska

Maj

27

Konkurs plastyczny ?Tobie Matko?

Kategoria: rok szkolny 2014/2015

Kilkunastu uczniów gimnazjum wzięło udział w szkolnym konkursie plastycznym, poświęconym uroczystości Dnia Matki. Uczniowie wykonywali dowolną techniką kartki okolicznościowe i obrazy (malowane na szkle, drewnie; collage), które przekazali wraz z życzeniami 26 maja 2015r. swoim mamom.

Na szczególną uwagę zasługują prace:

Karoliny Zyśk, klasa 1c- 1 miejsce

Kacpra Andruszewicza, klasa 2b- 2 miejsce

Wojciecha Siduna, klasa 1b- 3 miejsce

Serdecznie gratulujemy!

K.Krukowska

Maj

26

XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH ACE

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2014/2015, rok szkolny 2014/2015

11 marca 2015 r. w PG 5 odbyła się XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH ACE. Jak co roku, uczniowie rozwiązali test wielokrotnego wyboru uwzględniający wiedzę gramatyczno-leksykalną oraz elementy wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, w tym o historii Wielkiej Brytanii. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i miłe gadżety.

Laureatką konkursu została Magdalena Jarecka, nagrodzona nagrodą rzeczową.  Wynik dobry i dyplomy uznania otrzymali: Adam Matyga, Przemysław Stolarski i Bartłomiej Dudel.

Wyróżniony został również Dawid Jan Pietrzak ? za uzyskanie najlepszego wyniku spośród uczniów klas drugich  w PG5 (3 miejsce w województwie podlaskim), oraz Kamil Jarmołowicz ? za najlepszy wynik w klasach pierwszych (5 miejsce w województwie podlaskim).

Konkurs przeprowadziły panie Katarzyna Wróblewska i Anna Awienowicz. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

EnglishAce 2015

Maj

22

Mistrz Języka Angielskiego

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2014/2015, rok szkolny 2014/2015

13 maja 2015 r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs „Mistrz Języka Angielskiego”. W rywalizacji brali udział najlepsi uczniowie na poziomie klas I, II oraz III.

A oto nazwiska MISTRZÓW:

Wojciech Sidun, I

Martyna Ościłowska, II a

Bartłomiej Dudel, III b

Gratulujemy uczniom, którzy dołączyli do naszej GALERII MISTRZÓW!!! Czekają na nich atrakcyjne nagrody.

A.Wasilewski, K.Wasilewska

Maj

22

VIII Konkurs Artystyczny ?Rodzina moją małą Ojczyzną”

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2014/2015, rok szkolny 2014/2015

18 maja 2015 roku w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego obył się koncert z okazji 95. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Wystąpili w nim laureaci VIII Konkursu Artystycznego pod hasłem ?Rodzina moją małą Ojczyzną?. Wśród nich znalazły się również uczennice naszej szkoły: Magda Domurat i Dominika Szymczyk z klasy III f.
Konkurs i koncert już od lat organizują placówki oświatowe Białegostoku noszące imię Świętego Jana Pawła II: Przedszkole Samorządowe nr 30 ?Radosne?, Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 i Publiczne Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi.

koncert 2 koncert 1

Maj

5

?Człowiek ? Zawód ? Pasja?

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2014/2015, rok szkolny 2014/2015

29 kwietnia 2015 roku w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie trzeciej edycji konkursu fotograficznego ?Człowiek ? Zawód ? Pasja?.  Uczennica klasy III d Katarzyna Malesińska zajęła w nim trzecie miejsce, a Anna Jałbrzykowska z klasy III b zdobyła wyróżnienie. Uczennice do konkursu przygotowały panie: Renata Flis i Izabela Korsan.