Maj

25

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2006/2007

Kategoria: Rok szkolny 2006/2007

21 czerwca pożegnaliśmy na dziedzińcu szkolnym uczniów klas trzecich. Zabawny program artystyczny przygotowała klasa III g wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Zajczuk. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Pozostali uczniowie żegnali rok szkolny 22 czerwca. Niestety pogoda spłatała nam figla i uroczystości trzeba było przenieść do sali gimnastycznej. Rodzajowe scenki z życia szkoły przedstawili uczniowie z kl. I g i I d. Nad całością czuwały panie: Elżbieta Włodkowska i Ewa Kalińska. Uroczystości uświetniły swoim występem laureatki Wojewódzkiego Konkursu Piosenki „Podlaska Kuźnia Talentów”.

Maj

24

Nasi uczniowie w konkursach przedmiotowych

Kategoria: Rok szkolny 2006/2007

Jak co roku uczniowie naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w konkursach przedmiotowych. Spośród nich następujące osoby otrzymały tytuł laureata bądź finalisty:

Konrad Kwaśniewski III k – finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z informatyki

Paulina Frankowska III g – laureat konkursu języka angielskiego

Paweł Żuk II h – laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z chemii

Paulina Frankowska III g – finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z chemii

Magdalena Kulgawczyk III a – finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii

Aleksander Sawicki III g – laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z fizyki

Maciej Dudziec III h i Anna Osmólska III d -finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki

Joanna Androsiuk III g i Paulina Kędzierska III b – finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego

Maj

24

Konkurs piosenki

Kategoria: Rok szkolny 2006/2007

30 maja 2007 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w I Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Podlaska Kuźnia Talentów”. Ich występy zakończyły się dużym sukcesem. Justyna Maleszewska z kl. III k zajęła I miejsce w kategorii solistów, a Karolina Wasilewska z kl. II e i Julita Stelmaszuk z kl. II h –  II miejsce w kategorii duetów. Opiekunami były panie Izabela Korsan i Renata Flis.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

Maj

24

Święto szkoły

Kategoria: Rok szkolny 2006/2007

18 maja 2007 roku w rocznicę nadania imienia Sługi Bożego Jana Pawła II obchodziliśmy święto naszej szkoły. Z tej okazji przedstawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Sylwii Rynkiewicz i Urszuli Rogalewskiej. Chór poprowadziła pani Aneta Moczulska.

Uroczystość miejskich obchodów rocznicy urodzin naszego Papieża zorganizowaliśmy wspólnie z Przedszkolem Samorządowym nr 30 im. Jana Pawła II i Zespołem Szkół Integracyjnych nr 1 im. Jana Pawła II w kinie „Ton”. Oprawa artystyczna składała się z trzech części w wykonaniu: przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej i naszych gimnazjalistów pod opieką pani Ewy Łukasiuk – Gąsiorek.

Maj

24

„Kulturalnym być”

Kategoria: Rok szkolny 2006/2007

Zespół do spraw wychowania PG 5 na początku roku szkolnego zainicjował akcję „Kulturalnym być”. Miała ona na celu propagowanie postawy kulturalnego człowieka i stworzenie kodeksu kulturalnego gimnazjalisty. Przebiegała wielotorowo i była realizowana w wielu formach. Między innymi: „Dzień solidarności kulturalnych”, liczne konkursy (wiersz, plakat, znaczek kulturalnego człowieka, kodeks kulturalnego gimnazjalisty), artykuł w gazetce szkolnej „Echo 5”.

Akcja została podsumowana w maju, a najlepsi otrzymali nagrody w dniu święta szkoły. Mamy nadzieję, że projekt „Kulturalnym być” stanie się tradycją naszej szkoły.

Maj

24

Egzamin gimnazjalny

Kategoria: Rok szkolny 2006/2007

W tym roku szkolnym sprawdzian wiedzy i umiejętności trzecioklasistów odbył się w dniach: 24 kwietnia – część humanistyczna i 25 kwietnia – część matematyczno – przyrodnicza. Uczniowie przez dwa dni rozwiązywali testy przygotowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży. Na wyniki w wielkim napięciu czekamy do czerwca.

Maj

24

Konkurs fotograficzny

Kategoria: Rok szkolny 2006/2007

18 kwietnia 2007 roku w Społecznym Gimnazjum nr 3 w Białymstoku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Malowane obiektywem kolory Białegostoku”. Tegoroczna VI edycja odbyła się pod hasłem „Parki naszego miasta”. Celem głównym konkursu było ukazanie niezwykłych zakątków parków naszego miasta i uchwycenie obiektywem ich niepowtarzalnej kolorystyki. Konkurs poprzez prace fotograficzne ma rozwijać wśród młodzieży umiejętność dostrzegania piękna przyrody Białegostoku. Jego inicjatorem jest nauczyciel biologii pani Anna Maria Owsieniuk.

W gronie laureatów znaleźli się nasi przedstawiciele:

Paulina Wójtowicz z kl. II d

Adam Gryciuk z kl. III c


Maj

24

Akademia z okazji II rocznicy śmierci Jana Pawła II

Kategoria: Rok szkolny 2006/2007

2 kwietnia – data wyjątkowa, data naszego rozstania z rodakiem Janem Pawłem II. Z tej okazji uczniowie klas III f i II k pod kierunkiem pani Katarzyny Nurkowskiej i pana Tadeusza Klekotko, przygotowali akademię. Mottem przedstawienia były słowa znajdujące się na ścianie wadowickiej katedry: „Czas ucieka, wieczność czeka”, które Karol Wojtyła widział z okna rodzinnego domu.

Uczniowie opowiedzieli o szkole Karola, jego zainteresowaniach, zajęciach pozalekcyjnych, kolegach i koleżankach. Przedstawienie urozmaicili piosenkami oraz pokazem slajdów.

W uroczystości brali udział ks. Proboszcz parafii św. Stanisława B.M., który podzielił się z uczestnikami akademii wspomnieniami z osobistego spotkania z Janem Pawłem II w Białymstoku.

Przedstawienie zakończyło się refrenem piosenki „Lolek”: „Nie ma lepszego od Jana Pawła II”.

Maj

24

Zwycięstwo

Kategoria: Rok szkolny 2006/2007

28 marca 2007 roku w Publicznym Gimnazjum nr 6 w Białymstoku został rozegrany finał Gimnazjady Województwa Podlaskiego w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna pod opieką pana Piotra Gołuba okazała się niepokonana i zdobyła I miejsce w tych zawodach. Najwięcej bramek (70) strzelił Krystian Nidzgorski z kl. III h. Gratulujemy!

Maj

24

Gimnazjada

Kategoria: Rok szkolny 2006/2007

26 marca 2007 roku reprezentacja szkoły uczestniczyła w finale Gimnazjady Województwa Podlaskiego w koszykówce dziewcząt o puchar „Lotosu”. Organizatorem zawodów był Podlaski Szkolny Związek Sportowy, natomiast gospodarzem – SP 47 w Białymstoku. Do finału zakwalifikowało się 12 zespołów. Nasza drużyna, której opiekunem był pan Krzysztof Ołów zajęła IV miejsce i zdobyła puchar „FAIR PLAY”.