Cze

29

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Kategoria: Rok szkolny 2009/2010

?Jesteśmy z piątki mówię Wam, żadne gimnazjum nie dorówna nam?..?.
Takimi słowami piosenki pożegnali się z nami uczniowie klas trzecich.  Żywiołowe, pełne ekspresji przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy III f i III a pod kierunkiem pani Marty Sawoniuk i pani Beaty Laskowskiej. Oprócz zabawnej inscenizacji odbyło się również przekazanie sztandaru młodszym kolegom. Najlepsi absolwenci otrzymali dyplomy i nagrody, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Cze

1

Wizyta w teatrze

Kategoria: Rok szkolny 2009/2010

29 maja klasy I a i I i wraz wychowawczyniami  wybrały się na wycieczkę do Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku. Uczniowie mieli niezwykłą okazję obejrzenia teatru od kulis. Dowiedzieli się jak powstaje scenografia i kostiumy do spektakli.  Szczególnie podobała im się pracownia krawiecka, pełna wielobarwnych tkanin. Na deskach scenicznych mogli poczuć się jak aktorzy i z bliska przyjrzeć się rekwizytom. Wyjście zorganizowała pani Izabela Korsan.

Maj

20

Święto Szkoły na ?Piątkę?

Kategoria: Rok szkolny 2009/2010

 Już po raz czwarty zorganizowaliśmy uroczystość  upamiętniającą  nadanie szkole imienia Sługi Bożego Jana Pawła II.  Obchody Święta  Szkoły   rozpoczęła Msza św. Następnie zgromadzeni udali się do Klubu Garnizonowego.  Tegoroczna uroczystość opierała się na konwencji oskarowej  i nosiła wdzięczną nazwę ?Gala Piątek?. Nagrody, jakie otrzymali zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach, to właśnie ?Piątki?, czyli ręcznie wykonane złote medale z odciskiem małej dłoni.

W  tym  roku  laureatami zostali:

Jakub Czarniecki z klasy II b jako Szkolny Omnibus,

Rafał Myśliwiec z klasy III h jako Mistrz Sportu,

Monika Kulesza  z klasy II d jako Wzór Dobrych Manier i Elegancji,

Katarzyna  Ambrożewicz z klasy III f jako Miss męskich westchnień,

Grzegorz Anszczak z klasy III h jako Supermen z naszych snów.

Tegoroczna gala została wzbogacona o popisy szkolnych talentów. Ogłoszone również zostały wyniki plebiscytu uczniowskiego organizowanego przez redakcję gazetki szkolnej ?Echo 5?. Wszyscy chętni mogli zagłosować na ulubionego nauczyciela. Gimnazjaliści wybrali Nauczyciela Roku, którym została pani Katarzyna Oniszczuk

Maj

20

Koncert z okazji rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II

Kategoria: Rok szkolny 2009/2010

18 maja 2010 roku  w kinie Ton odbył się koncert z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II. Zorganizowany został po raz czwarty przez placówki oświatowe miasta Białegostoku noszące imię wielkiego Polaka: Samorządowe Przedszkole nr 30 Radosne, Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 i Publiczne Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi.

W czasie trwania uroczystości mogliśmy obejrzeć występy laureatów ogłoszonego wcześniej III Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego pod hasłem Pielgrzym Świata. Honorowy patronat nad tym  przedsięwzięciem sprawowali Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki, Podlaski Kurator Oświaty Jerzy Kiszkiel i Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Na eliminacje konkursowe zgłosiło się około 100 uczestników z ponad 40 przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z województwa podlaskiego. Prezentowali oni różne formy artystyczne:  śpiew,  recytację i taniec. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie. Ogółem przyznano 20 nagród. Jedną z nich otrzymał chór z naszej szkoły pod dyrekcją pani Urszuli Wiluk.

Podczas koncertu zbierane były datki na Fundusz Stypendialny ?Białystok Ojcu Świętemu?.

Ostatnim punktem uroczystości był słodki poczęstunek dla wszystkich   gości.  Święto   mogliśmy  zorganizować  dzięki  życzliwości i hojności sponsorów.

 

Mar

25

Ośmiu Wspaniałych

Kategoria: Rok szkolny 2009/2010

24 marca na deskach kina Forum stanęło 75 niezwykłych białostoczan, którzy poświęcają swój wolny czas potrzebującym. Jedni bezinteresownie pomagają osobom niepełnosprawnym, inni opiekują się dziećmi na koloniach. Jeszcze inni społecznie zbierają pieniądze na schronisko dla zwierząt lub umilają czas małym pacjentom szpitali. Ich   bezinteresowne   poświęcenie   zostało  docenione  podczas  XV białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków ?Ośmiu Wspaniałych?.
Celem konkursu, jak co roku, było promowanie ciekawych form młodzieżowego wolontariatu. Nasza kandydatka Justyna Czempińska z kl. III e musiała zaprezentować się przed komisją, która po długich dyskusjach spośród uczniów gimnazjum i szkół średnich w końcu wybrała Ośmiu Wspaniałych.

Komitet Organizacyjny jednogłośnie wybrał reprezentantkę Miasta Białegostoku na Ogólnopolską Edycję Samorządowego Konkursu ?Ośmiu Wspaniałych?, którą jest Sylwia Samaryn.

Lut

27

I Wojewódzki Konkurs Religijnej Poezji Śpiewanej

Kategoria: Rok szkolny 2009/2010, rok szkolny 2009/2010

 

25.02.2010 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie odbył się I Wojewódzki Konkurs Religijnej Poezji Śpiewanej. Był on jednym z elementów uroczystości podsumowania pracy Podlaskiej Rodziny Szkół Jana Pawła II, odbywającej się w szkole, która była koordynatorem działań w 2009 roku. Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Skarżyńska z kl. III g, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Autorką do tekstu do zwycięskiego utworu była sama wykonawczyni, a muzykę napisała pani Urszula Wiluk.

Sty

26

Karnawał

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2009/2010

Po wytężonej pracy w pierwszym semestrze zasłużyliśmy na nagrodę. Była nią dyskoteka. Wielu z nas, hołdując tradycji karnawałowych zabaw, przebrali się. Żałujemy, że nie uczynili tego wszyscy.  Do  tańca  ?przygrywali?  Marcin  Bielawski,  Przemek   Kunicki i Paweł Borowik pod opieką pana Piotra Oskaldowicza.

 

Gru

23

Jasełka

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2009/2010

22 grudnia odbyły się w klasach spotkania opłatkowe. Następnie zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie z klasy I e, II c i II h wystawili jasełka. Nad całością czuwały panie Katarzyna Suszko, Elżbieta Zajczuk i Elżbieta Włodkowska.  Niezwykłą atrakcją przedstawienia był występ zespołu ?Belfer band?, złożonego z nauczycielek naszego gimnazjum.  Panie zaśpiewały kolędy w aranżacji pani Urszuli Wiluk, wzbudzając niebywały aplauz publiczności.

Gru

20

Kiermasz świąteczny

Kategoria: Rok szkolny 2009/2010

 

         Tradycyjnie w grudniu Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kiermasz pocztówek świątecznych i ozdób choinkowych oraz ciast. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały przeznaczone na zakup kurtek zimowych dla uczniów naszego gimnazjum będących w trudnej sytuacji życiowej. Jak co roku kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Okres świąteczny sprawia, że jesteśmy bardziej życzliwi i otwarci na drugiego człowieka.

Gru

19

Konkurs kolęd

Kategoria: Rok szkolny 2009/2010

18 grudnia chór naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Urszuli Wiluk wziął udział w II Miejskim Konkursie Kolędy i Piosenki Świątecznej ?Niech kolęda się niesie po świecie…?. Jego organizatorem było Publiczne Gimnazjum nr 6 w Białymstoku. Według profesjonalnego jury poziom   wszystkich    uczestników   był   bardzo   wysoki,  a  wykonanie  i  interpretacje    utworów    ciekawe  i    wzruszające.    Słuchając   kolęd  i piosenek między innymi w językach: angielskim, ukraińskim, rosyjskim  i francuskim wszyscy zebrani mogli jeszcze przed świętami poczuć ich magiczny klimat.

Młodzi artyści z naszej szkoły z niezwykłą energią zaśpiewali kolędę ?Do szopy?. Jury doceniło ich talent i przyznało I nagrodę. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.