Cze

10

VI Konkurs Historyczno ? Społeczny ?Wieża Babel?

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2012/2013, rok szkolny 2013/2014

W  dniu  6.06.2014 r.  w  I  LO  w  Białymstoku  odbył  się  VI  Konkurs  Historyczno ? Społeczny  ?Wieża  Babel?.    Test  konkursowy  sprawdzał  wiedzę  na  temat  historii  Białegostoku, Ludwika  Zamenhofa  oraz  języka  esperanto.  Z  PG 5  wzięła  w  nim  udział  uczennica  Magdalena  Jarecka  z kl.  IIa.  Jej  udział  zakończył  się  zdobyciem  drugiego  miejsca.  Opiekunem  uczennicy  była  p.  Ewa  Nurkowska.

Serdecznie gratulujemy!

Maj

6

Szkolny konkurs „Mistrz matematyki”

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2012/2013, rok szkolny 2013/2014

30 kwietnia 2014 r. odbył się szkolny konkurs „Mistrz matematyki” w kategorii klas pierwszych i drugich.

Wyniki w klasach pierwszych:

1 miejsce – Aleksandra Dąbrowska, kl. IE oraz Natalia Młodzianowska, kl. IC
2 miejsce – Kamil Galimski, kl. ID
3 miejsce – Mateusz Pogrębniak , kl. IF

Wyniki w klasach drugich:
1 miejsce – Marcin Abramowicz, kl. IID
2 miejsce – Weronika Żebrowska, kl. IIG
3 miejsce – Mateusz Danowski, kl. IIA oraz Wiktoria Milewska, kl. IIH

Serdecznie gratulujemy!

Cze

28

Zasłużone wakacje

Kategoria: Rok szkolny 2012/2013

28 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym zadzwonił dzwonek. Tego dnia odbyły się dwie uroczystości: pożegnanie gimnazjum przez trzecioklasistów i zakończenie roku klas pierwszych  i drugich. Pani dyrektor Maria Pawełko wręczyła listy gratulacyjne  i nagrody książkowe najlepszym uczniom. Na wesoło pożegnali wszystkich uczniowie klasy IIIa i II d.

Cze

27

UCIECHY Z POCIECHY 2013 !

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2012/2013

 

            25 czerwca w naszej szkole już po raz drugi odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych rodzicom uczniów zdobywających najwyższe laury w konkursach wiedzy, sportowych i artystycznych. Spotkanie swoimi występami uświetniły uzdolnione artystycznie uczennice z klasy II d:  Gabriela Panasiuk i Zuzanna Wertyńska. Inicjatorkami i organizatorkami spotkania były panie Renata Flis i Izabela Korsan.

Cze

26

?Uciechy z pociechy?

Kategoria: Rok szkolny 2012/2013

25 czerwca w naszej szkole już po raz drugi odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych rodzicom uczniów zdobywających najwyższe laury w konkursach wiedzy, sportowych i artystycznych. Spotkanie swoimi występami uświetniły uzdolnione artystycznie uczennice z klasy II d:  Gabriela Panasiuk i Zuzanna Wertyńska. Inicjatorkami
i organizatorkami spotkania były panie Renata Flis i Izabela Korsan.

Cze

25

Szkolna wycieczka do Londynu

Kategoria: Rok szkolny 2012/2013

W dniach 17-22.06.2013 uczniowie klas I ? III mieli okazję przebywać na szkolnej wycieczce w Londynie.

Podróż rozpoczęliśmy wczesnym porankiem i ruszyliśmy w drogę.  Jechaliśmy bardzo długo, ale rankiem następnego dnia byliśmy już na miejscu. Naszą przygodę z Londynem zaczęliśmy od przejażdżki słynnym ?diabelskim młynem? ? London Eye. Pogoda nam dopisała, w związku z czym mogliśmy podziwiać piękną panoramę Londynu. Następnie mieliśmy okazję wziąć udział w rejsie statkiem po Tamizie, skąd podziwialiśmy największe zabytki stolicy Anglii. Dzień pierwszy zakończyliśmy w Greenwich, gdzie zwiedziliśmy słynne Obserwatorium Królewskie i zrobiliśmy zdjęcia stojąc  nad południkiem ?zerowym?. Wieczorem pierwszego dnia pobytu przywitały nas rodziny goszczące i  udaliśmy się na spoczynek.

Drugi dzień pobytu powitał nas niesamowitym jak na Londyn upałem. Niczym nie zrażeni poszliśmy na piesze zwiedzanie Londynu.  Zobaczyliśmy m.in. Pałac Buckingham, Westminster Abbey, Big Ben,  Downing Street a także zwiedziliśmy najsłynniejsze place Londynu: Trafalgar i Piccadilly. Następnie był czas na zakupy na najbardziej znanej ulicy Londynu ? Oxford Street. W tym dniu zwiedziliśmy również jedno z najbardziej okazałych muzeów londyńskich ? Muzeum Historii Naturalnej

Rankiem trzeciego dnia pobytu poszliśmy do Madame Tussaud?s i spędziliśmy tam niesamowite 3 godziny wśród gwiazd filmu, sportu, mużyki, a także mieliśmy okazję odbyć podróż w czasie przez 400 lat historii miasta. Po tak Interesująco spędzonym czasie poszliśmy na spacer najnowszym mostem nad Tamizą ? Millenium Bridge i zwiedziliśmy katedrę św. Pawła ? najwyższą katedrę w Europie i zdecydowanie jedną z najpiękniejszych katedr na świecie, a następnie mieliśmy okazję podziwiać wystawę wielkich artystów XX wieku  w Tate Modern. Obejrzeliśmy również najsłynniejszy teatr Londynu ? The Shakespeare?s  Globe.

Ostatniego dnia pobytu, po pożegnaniu się z naszymi sympatycznymi rodzinami goszczącymi, udaliśmy się na spotkanie z historią ? The Tower of London. Zwiedziliśmy siedzibę władców z XI wieku, mieliśmy okazję wysłuchać historię tego miejsca a także podziwiać słynne klejnoty królewskie.  Nasz pobyt w Londynie zakończyliśmy w London Dungeon ? bardzo ciekawym parku rozrywki, gdzie mogliśmy poczuć atmosferę średniowiecznego Londynu i być świadkiem historii tego pięknego miasta.

Wieczorem udaliśmy się w podróż powrotną do Polski. Podróż była z przygodami i trwała bardzo długo, nam jednak to nie przeszkadzało, cieszyliśmy się swoją obecnością i wspominaliśmy niesamowite chwile spędzone w Londynie. Naszą pierwszą szkolną wycieczkę do Londynu będziemy wspominać bardzo pozytywnie i z niecierpliwością oczekujemy następnej!

Cze

21

MISTRZYNIE BIAŁEGOSTOKU W PIŁCE NOŻNEJ

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2012/2013, rok szkolny 2012/2013, sport

Piłkarki z naszej szkoły  wygrały Mistrzostwa Białegostoku szkół gimnazjalnych w piłce nożnej. Po wygranych ćwierćfinałach i półfinałach w finale zwyciężyły PG 13 – 3:0 i PG 17 – 2:1!!!

IMG_3158 (1)

Cze

13

Sukces naszej uczennicy!

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2012/2013

Adrianna Danowska z klasy II c zajęła III miejsce w zorganizowanym przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku konkursie „Julian Tuwim w cyfrowym świecie”. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Izabela Korsan.

Posłuchaj nagrodzonego nagrania  EWA.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Cze

9

Finał V Ogólnopolskiej Olimpiady ?Myśli Jana Pawła II?

Kategoria: Rok szkolny 2012/2013

          8 czerwca 2013 r. odbył się finał V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady ?Myśli Jana Pawła II?. Wzięło w nim udział blisko 90. uczniów z gimnazjów i szkół średnich z całej Polski. Uczestnicy olimpiady walczyli w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W gali wieńczącej olimpiadę w Aula Magna Pałacu Branickich wzięli udział m.in. Bp Henryk Ciereszko, przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich, podlaskiego Kuratorium Oświaty, a także duchowni i katecheci świeccy przygotowujący młodzież do olimpiady. Zwycięzcy pierwszych miejsc w nagrodę pojadą na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Uczennica naszej szkoły Magdalena Jabłonowska doszła do finału i zajęła V miejsce w kategorii gimnazjów. Do konkursu przygotowała ją pani Beata Truchanowicz.

Organizatorami tegorocznego finału oprócz naszej szkoły byli m.in.: Podlaskie Kuratorium Oświaty i Wydział Nauczania Kurii Metropolitalnej Białostockiej oraz  I LO w Białymstoku. Swym patronatem olimpiadę objęli: prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz Metropolita Białostocki Abp Edward Ozorowski.

Cze

5

DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY

Kategoria: aktualności, Rok szkolny 2012/2013

4 czerwca 2013 roku obchodziliśmy DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY. Zaprosiliśmy do sali 205 przedstawicieli klas pierwszych.   W części I ? młodzież przystąpiła do konkursu  ? Dobre maniery nie tylko od święta?. Uczniowie zmierzyli się z testem, składającym się z 35 pytań. Spośród 34 osób wyłoniliśmy najlepsze trzy:

  1. Natalia Krejza ? I a
  2. Magdalena Jarecka ? I a
  3. Dominika Tomkiel ? I a

W części II spotkań gimnazjaliści mieli za zadanie zaprojektować hasło, zniechęcające do zachowań agresywnych, a promujące zachowania pożądane społecznie. Najciekawsze pomysły podali:

  1. Magda Jarecka ( I a ) ?      ? Brachu, nie wrzucaj swych manier do piachu?.
  2. Krystian Popławski ( I f )      ? ?  Nogi nie do kopania, lecz do biegania, ręce  do      chwytania nie do boksowania?.
  3. Klaudia Kosińska ( I a ) ?      ? Po co hejtować, jak można miłować?.
  4. Przemek Stolarski ( I h ) ?      ?  Stop agresji, hej, hej, kultura jest okay?.
  5. Magda Wieczeryńska ( I a )      ? ?  Ci co pięści używają, na kontaktach      się  nie   znają?.

Uczniowie wypracowali również akceptowane społecznie sposoby zachowań, które mogą być odpowiedzią na zachowania agresywne, zaczepki.

Dziękujemy za wspólne spotkania, zwycięzcom konkursu gratulujemy!

Doradcy Rówieśniczy z Opiekunem