Paź

19

Pola nadziei

Kategoria: aktualności

W dniu 6 października odbyła się uroczysta inauguracja „Pól Nadziei” zorganizowana przez Fundację „Pomóż Im”. Naszą szkołę reprezentowały trzy wolontariuszki z klasy 2c. Otrzymaliśmy żonkile symbol nadziei do posadzenia na terenie szkoły.

Bogumiła Jurgielewicz

Paź

17

Święto Komisji Edukacji Narodowej

Kategoria: aktualności

13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klasy IV E szkoły podstawowej i III E gimnazjum oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Anny Waśkowskiej.

 

 

Podczas uroczystości ośmiu uczniów otrzymało stypendia motywacyjne dyrektora szkoły za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Nagrody za wyróżniającą się pracę wręczono również nauczycielom i pracownikom szkoły. Był to wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej.

Paź

17

Konsultacje

Kategoria: aktualności

Zapraszamy Rodziców
dzieci uczących się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Białymstoku
(przedszkolu, szkole podstawowej, klasach gimnazjalnych)
na konsultacje w dniu 25 października (środa),
w godzinach 17.00 — 19.00.

Paź

16

Kategoria: aktualności

Do ogólnopolskiej zbiórki  żywności „Podziel się posiłkiem” organizowanej we wrześniu przez Bank Żywności dołączyło się również Szkolne Koło Caritas. Uczniowie zbierali żywność w sklepie Stokrotka, która znajduje się przy  ul. Waszyngtona. Oto ci młodzi i ofiarni, którzy zaangażowali się w zbiórkę: Gabriela Kołcz, Weronika Kamińska, Partycja Jankowska, Julia Królikowska, Marta Borowska, Kuba Szerszeń, Gabriela Szewczul, Maciej Nazar, Patrycja Wardzińska, Marcin Michalczuk.
Pomocą i wsparciem  uczniom byli nauczyciele: Katarzyna Krukowska, Zyta Leszczyńska, Katarzyna Wróblewska, Beata Truchanowicz.
Dziękuje bardzo wszystkim.

B. Truchanowicz

Paź

9

Akcja charytatywna „Nakręć się”

Kategoria: aktualności

Wznawiamy akcję charytatywną „Nakręć się” na rzecz osób niepełnosprawnych!

W październiku 2017 r. zbieram nakrętki od młodzieży z klas 7 oraz 2 i 3 oddziałów gimnazjalnych w s. 204G, w dniach 09 – 12 października w następujących godzinach:

Poniedziałek 7.50 – 9.50

Wtorek 7.50 – 11.50

Środa 12.40 – 13.30

Czwartek 9.50 – 13.30

Zapraszam do aktywnego udziału w przedsięwzięciu!

Katarzyna Krukowska

Paź

6

CODE WEEK na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej

Kategoria: aktualności

Politechnika Białostocka zaprasza klasy lub indywidualnych uczniów do skorzystania z naszej oferty na CODE WEEK.

Udział jest bezpłatny. Konieczna rezerwacja e-mailowa (kontakt przy każdym wydarzeniu)

NIE ZWLEKAJCIE!! Liczba miejsc na wszystkie zajęcia jest ograniczona

 

https://wi.pb.edu.pl/index.php/pl/aktualno%C5%9Bci/733-code-week-na-wydziale-informatyki-politechniki-bia%C5%82ostockiej.html

 

Paź

4

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Kategoria: aktualności

Uczniów, którzy przygotowują się do udziału w  konkursach  przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty, ich Rodziców oraz Nauczycieli z nimi pracujących  zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi konkursów.

REGULAMINY Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

 

Paź

3

Pierwsza zbiórka żywności już za nami!

Kategoria: aktualności

29 września br. wolontariusze naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności „Podziel się posiłkiem”.

Dary zbieraliśmy w trzech sklepach na Nowym Mieście: w dwu Biedronkach i w Stokrotce.
W sumie było to prawie 200 kg żywności – 21 kartonów różnych produktów spożywczych – mąki, kasz, płatków, makaronu, cukru, mleka, soków, słodyczy, konserw. Żywność trafiła już w piątek wieczorem do potrzebujących rodzin uczniów naszej szkoły.

Mimo iż akcja była przeprowadzana na końcu męczącego tygodnia pracy i nauki, bo w piątek i to po lekcjach, w zbiórkę zaangażowało się wielu chętnych uczniów (z klas VIId, IIc, IId i IIIc gimnazjum) i nauczycieli.

Oto ci wspaniali społecznicy:
Gabriela Cimochowska, Paulina Bogusłowicz, Ola Ryszkiewicz, Gabriela Remiszewska, Martyna Aleksiejuk, Róża Rzońca, Iga Łozarska, Martyna Urbanowicz, Beata Sołowiej, Julia Żamojtuk, Joanna Kuklik, Dobrawa Kupraszewicz, Natalia Grajewska, Julia Kozłowska, Łukasz Kiryluk, Mateusz Chwiećko, Jan Waśkowski, Hubert Zakrzewski, Kamil Pogorzelski i Oskar Niemyjski.

Młodych ludzi wspierali następujący pedagodzy: Dorota Szotko, Aneta Prokopiuk, Katarzyna Oniszczuk, Bogumiła Jurgielewicz, Ewa Nierodzik.
Dzięki p. Bożenie Dytman i p. Adamowi Wasilewskiemu zebrane produkty przewiezione zostały do szkoły. Natomiast p. Agata Cybulska zadbała, by dary trafiły do potrzebujących. O kontakt z Bankiem Żywności zadbała, jak zwykle, p. Alicja Wojsław.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Macie wielkie serca!

Ewa Nierodzik, Anna Mierzwińska

Paź

2

VII Światowy dzień Tabliczki Mnożenia

Kategoria: aktualności

29 września 2017 roku nasza szkoła uczestniczyła w obchodach VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Najpierw były przygotowania, podczas których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, wykonywali plakaty, gazetki. Układali rymowanki ułatwiające zapamiętanie tabliczki mnożenia. 29 września odbyło się sprawdzanie „tabliczkowej wiedzy”. Nauczyciele matematyki w każdej klasie przeprowadzili krótkie konkursy. Zwycięzcy otrzymali naklejki „Ekspert Tabliczki Mnożenia”. Kto chciał, miał szansę poprawienia swego wyniku. Każdy mógł jeszcze raz przystąpić do egzaminu (przy stoliku ekspertów, obok sali 206) i otrzymać certyfikat „Eksperta Tabliczki Mnożenia 2017”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wielu uczniów chciało sprawdzić się w tej rywalizacji, która była również świetną zabawą.
Uczennice z klasy IV D Jaworska Barbara i Zakrzewska Izabela sprawdziły znajomość tabliczki mnożenia wśród dyrekcji, nauczycieli i pań z sekretariatu. Wszyscy egzaminowani  pracownicy naszej szkoły pomyślnie zdali egzamin i uzyskali tytuł i odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Elżbieta Włodkowska

Wrz

28

Europejski Dzień Języków Obcych

Kategoria: aktualności

26 września świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W obchody tego dnia włączyło się wielu uczniów i tych małych i tych dużych.

Uczniowie klasy IIIa i IIIb Szkoły Podstawowej Nr 14 wykonali własnoręcznie flagi, które ozdobiły gazetkę na korytarzu szkolnym.

Starsi uczniowie  szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści przygotowali plakaty prezentujące kulturę i język wybranego kraju oraz na hasła promujące naukę języków obcych. Otrzymaliśmy wiele prac, którymi nauczyciele języków obcych udekorowali sale i korytarz.

Gimnazjaliści z Samorządu Uczniowskiego przygotowali wielką atrakcję dla wszystkich uczniów w postaci Kiermaszu Dań Regionalnych związanych z krajami z całego świata. Można było spróbować smakołyków zarówno kuchni polskiej jak i europejskiej, a zebrane na kiermaszu pieniążki przeznaczone będą na pomoc potrzebującym uczniom naszej szkoły.

To był udany dzień, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Marta Stepaniuk
Katarzyna Wasilewska
Marta Klimuszko
Adam Wasilewski
Renata Flis